skip to Main Content

Meenikunno matkarada 6 km

Kirjeldus.

Meenikunnos asub kahtlemata üks Põlvamaa tuntumaid matkaradu. Viimaste aastate jooksul on valminud uus rajalõik, mis on muutnud ühesuunalise joonmarsruudi topeltpikaks ringmarsruudiks.
Alustame matka RMK Päikeseloojangu maja lähedalt, laudraja otsast. Üsna alguses on paremat kätt laukajärved, edasi lageraba lõik ja siis rabasaared. Hiliskevadel õitsevad jõhvikad, küüvits, sookail, hanevits ning tupp-villpea. Raja servas võid silmata huulheina. Teekond üle raba Liipsaare tornini on 2,4 km pikk. Torni juurest keera uuele rajalõigule (4 km). Varsti märkad mineraalmaa ja soo kokkupuutekohas lauka mõõtu langatuslehtreid, mis viitavad tektoonilisele rikkele. Siin võib olla sissepääs maa-alustesse „jõgedesse”, mille kaudu Meenikunno soovesi voolab põhjaveekihtidesse.
Teekond on vaheldusrikas, muutuvad metsatüübid ja reljeefid. Näed hiiglaslikke kuklasepesi, sammalhabemetes ürgpuid, tohutu suurt kasepahka, jälgi nõgikikka (rähni) toimetamisest. Rada ristub mitmel korral põtrade rännuteega. Need metsakuningad on siirdunud otse läbi kraavi rabale. Meenikunno piirkond pakub tõepoolest kõike, see on õnneliku matkaja taevas.

Mida rajal ja ümbruskonnas veel teha võib?
Räätsamatkad, jalgsimatkad, tõukerattamatkad, tõukekelgumatkad, kanuu-, süsta- või parvematk Võhandu jõel

Asukoht.

Rada asub Veriora vallas. Lähim asula on Nohipalu, kus asub RMK Ilumetsa looduskeskus. Lähim ühissõudukipeatus on Ilumetsa raudteejaam Tartu−Orava liinil. Rongiga saabudes lisandub võimalus käia vaatamas Ilumetsa meteoriidikraatreid, Rebasmäe allikat, Valgejärve ja Mustjärve. Pikema teekonna korvavad põnevad vaatamisväärsused. Jalgsi tulijal on mõistlikum astuda raja otsa RMK Päikeseloojangu maja juurest (GPS:N 57 56.705, E 27 19.861).
Rada on tähistatud värviliste lipikute ja viitadega ning huvitavamate kohtade juures on infotahvlid. Kui teha pilte ja loodusvaatlusi, pidada piknikku ja ronida torni, võib rajal kuluda kolm-neli tundi, nobedal astujal poolteist tundi. Täispikkuses rada (5,8 km) on jõukohane kõigile. Autoga tulija saab parkida kas Liipsaare (N 57 55.922, E 27 18.627) või Päikeseloojangu maja parklas (GPS:N 57 56.697, E 27 20.129).

Lisaks

Kui sulle meeldib matkaradadel matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkaradadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top