Skip to content

Kanuumatkad Piusa jõel

Kanuumatk kulgeb Piusa keskjooksul Eesti territooriumi läbival lõigul. See on 2 tunnine kanuumatk, mis algab Vene piirilt ja lõpeb Vene piiril. Teekonnal on 3 kärestikku ja veskikohta, kulgemine on mõnus ja pingevaba. Sõidetav ka südasuvel
Ühinege plaaniliste matkadega  Grupid, küsige pakkumist info@matkajuht.ee või 56 678 113
Kestvus: 2-2,5 tundi
Maksumus täiskasvanule: süstamatk 25€/in ja kanuumatk 25 €/in
Hinnas: süst või kanuu ja turvavarustus, varustuse transport, julgestus ja juhendamine.

Plaaniliste matkade kalender. Kliki

Plaaniliste matkade kalender

Kasulikku lugemist

Soovitused veematkaja isiklikule varustusele

  • Jalanõud. Sobivad vanemad, kinnised või poolkinnised kerged jalanõud. Lahtise kanna- ja varbaosaga jalanõud on vähesobivad, kuna paadist vetteastumisel võib vigastada katmata jalaosa. Jalatsid saavad matka jooksul märjaks ja poriseks. Suurema turvariski tõttu ei soovitata kasutada kummikuid. Kanuu ümberminekul täituvad need veega ja takistavad ujumist. Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Peakate. Kandmiseks sobib pearätt või lõuapaelaga matkamüts. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.
  • Kindad. Soovi korral võiks kasutada õhukesi kindaid. Varakevadistel ja talvistel matkadel on soovitavad neopreenkindad.
  • Pealisriietus. Fliis + vihmakindel jope või vihmakeep.
  • Varuriided märjakssaamise puhuks.
  • Veekindlad kotid dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile ja varuriietele.
  • Joogivesi ja energiakontsentraadid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.
Back To Top