Skip to content
Pühajõe kanuumatka päisepilt

Kanuumatkad Võhandu Pühajõel

Võhandu Pühajõgi on Võhandu ülemjooks, mis jääb Võru linnast ülespoole. Pühajõge on seni vähe sõidetud, kuid nüüd on see puhas ja ootab teid avastama! Kanuumatk kulgeb mööda selgeveelist ja väikeste kärestike poolest rikast jõge Jõgeharast Vagula järve Võru läheduses. Soovi korral võib Vagula ületada põigata Tamula järve. Tamula kaldal asub Võru linn. Võrus võib varusid täiendada ja jätkata kanuumatka Võhandut pidi allavoolu.
Broneerige! info@matkajuht.ee või 56678113

Ühepäevane kanuumatk või süstamatk Võhandu Pühajõel

Kanuumatk teekonnal: Kärgula – Hutita 3,5 tundi (13 km).
GPS koordinaadid: 57.931725, 26.698612
Hind täiskasvanutele: kanuumatk 25 €/in ja süstamatk 25 €/in.
Hind lastele: (vanus 6-16 a) 15 €/in
Hind sisaldab: kanuude või süstade laenutust ja varustuse transporti, turvavarustust, instruktaaži ja kaldajulgestust. Üksikud matkajad saavad liituda plaaniliste matkadega

Märksõnad: Kärestikud ja ülevoolud, jäälind, ajalugu, legendid, puhkus, vaated, foto

Kahepäevane kanuumatk või süstamatk Võhandu Pühajõel

Kanuumatk marsruudil: Jõgehara – Järvere 27 km;
GPS koordinaadid: 57.956222, 26.693162
Hind täiskasvanule: 39 €/in (kanuumatk) ja 48 €/in (süstamatk)
Hind lastele: 28 €/in
Hind sisaldab: kanuude või süstade laenutus ja varustuse transport, turvavarustus, instruktaaž, matkajate autode ümbervedu, kaarti, telkimiskohtade infot, hädaolukorra tuge

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender
Süst Kajakk Kärestikul Galeriipilt
Kanuumatkajad Pühajõel Galeriipilt
Vaade Pühajõele Süstamatkal
Kanuumatk Pühajõel Galeriifoto
Süstamatk Pühajõel Galeriifoto

Pühajõe tutvustus

Pühajõe nime kannab Võhandu ülemjooks. See on silmusklev, selgeveeline, väikeste kärestike poolest rikas jõgi. Asustus jõe kaldal on harv, jõgi voolab metsade vahel. Kallastel on puhkekohti harvalt, kuid siiski on olemas mõned telkimiseks ettenähtud kohtad.
Ligipääs jõele on hea, sest marsruut ristub mitmel pool väikeste teedega (sillakohad). Teekonnal võib olla üksikuid vettekukkunud puid. Kahe madala silla juures tuleb paat kallast pidi ümber vedada.
Pühajõgi algab Saverna lähedalt ja suubub Võru lähedal Vagula järve (Võru linn). Vee hulga poolest aastaringselt sõidetav, kuid siiani vähe sõidetud. Jõel on 9 kergemat kärestikukohta (lagunenud veskitammid ja sõja ajal lõhatud sild). Sõidetav pikkus: 42 km Jõgeharast kuni Vagula järveni. Soovitav on siiski matkata alates Kärgulast (37 km Vagulani), sest sealt alates on jõgi kõige paremini sõidetav.
Back To Top