Skip to content

Kiidjärve matkarada (kuklasterada)

Kiidjärve kuklasterada (1,5 km). Gulliverina lilliputtide riigis.

Kas ilmaruumis eksisteerib peale inimkonna veel tsivilisatsioone? Kui teleskoobid pöörata Maa(maa) suunas, siis jah! Kiidjärve ja Akste külade ümbrus on sipelgarikas paik. Siinses sipelgate konföderatsioonis elab rohkem elanikke kui Hiinas ja Indias kokku. See stabiilne, elujõuline ja arenenud tsivilisatsioon on 97 miljonit aastat vanem kui inimkond. Seega pole ime, et sipelgate ühiskond leiutas ammu enne inimesi keele, tööjaotuse, karjakasvatuse, põllupidamise, ökomajade- ja teedeehituse. Ning mis kõige tähtsam – viisi kuidas loodusega tasakaalus elada.
Sipelgate elukorraldust tutvustab spetsiaalselt selleks ehitatud 1,5 kilomeetrine õpperada. 20 hektaril paikneb 200 pesa, suurim neist 1,7 meetri kõrgune; samas võib imetleda rekordkõrget kuuske (42 m)
Ekskursioonide kõrgperioodil on külastuskoormus jagatud kahele võrdväärsele õpperajale mis on varustatud viitade, infotahvlite ja sipelgate kiirteid ületavate sillakestega:
I õpperada – 01-31.05
II õpperada – 01-10.06
Selline külastuskord annab sipelgatele võimaluse taastada oma pereelu, mille võime rikkuda, tallates surnuks pesakaaslasi.
Mida siin veel teha võib? Kanuumatkad Ahja jõel, süstamatkad, parvematkad, räätsamatkad Valgesool,jalgsimatkad, tõukerattamatkad, valguskelgumatkad, elektriratta matkadtõukekelgumatkad. Asukoht. Raja algus ja lõpp paikneb Vastse-Kuuste Kiidjärve raudteeülesõidu läheduses (GPS: N 58 7.808, E 26 59.601). Raja lähtekohas on väike pinnasekattega parkla, sipelgaid tutvustav infotahvel ja kahe raja skeem. Kohale saab bussi– ja rongiga Põlvast ja Tartust (peatus “Kiidjärve rauteejaam”) ning autoga.
Lisaks:
Lae matkarada GPS-i (GPS fail)

Kui sulle meeldib matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top