Skip to content

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Maksmine ja teatamine

 1. Kas broneerimisega kaasneb kohe ka tasumine (ettemaks)?Tellimuse kinnitamiseks väljastatakse osalise ettemaksu arve.
 2. Kas matka eest saab maksta sularahas? Kui broneerimisel on kokku lepitud, et tasute kohapeal sularahas, siis küll. Palun võtke kaasa täpne raha (püüdke oma grupi raha juba enne matka kokku koguda). Matkapäeval pole võimalik looduses kaardiga maksta.
 3. Millal on viimane aeg teatada, et me ei tule?
  Leppige see administraatoriga kokku. Tellimuse tühistamine sõltub konkreetsest tellimusest
  ja hooajast.
 4. Millal on viimane aeg inimeste arvu muutusest teavitada? Millal peab olema osalejate arv paigas? Kui tellitud on ka toitlustamine, siis sööjate arvu viimane täpsustamine on 5-7 päeva enne sündmuse toimumist. Gruppidel on arvude viimane täpsustamine samuti 5-7 päeva enne sündmust (kui pole teisiti kokku lepitud). Üksikute matkajatega lepime selle eraldi kokku.
 5. Mis saab siis, kui keegi matkapäeva hommikul/eelmisel õhtul haigestub või ei saa muul põhjusel tulla? Matka ja toitlustamise planeerimisel oleme nende inimestega siiski arvestanud (toit tellitud, matkavarustus kinni) ja makstava summa osas midagi muuta ei saa.

Vanus ja osalejate arv

 1. Millises vanuses inimesed saavad matkal osaleda, kellele on matk jõukohane? Matka tempo ja pikkus valitakse vastavalt inimestele. Üldiselt on matkamine kõigile jõukohane. Võimalikest tervisehädadest tuleb kindlasti enne matka matkajuhti teavitada.
 2. Kas matkale võib kaasa võtta ka lapsi? Kanuumatkale ei soovita võtta alla 5-aastaseid lapsi. Parvematk on turvaline ka väikestele lastele. Tõukerattamatk on üldiselt alla 12-aastastele üle jõu käiv (koos täiskasvanutega sõites. Sel juhul võib lapsele tavalise jalgratta kaasa võtta).Tõukekelgumatkal saavad pisikesed istuda kelgu istmel (sobib rahulikele ja püsivatele lastele)
 3. Kas matkale võib koera kaasa võtta? Võib, kuid koer peab olema rihma otsas ja võimalusel kandma suukorvi. Lubatud on vaid peremehe käskudele alluvad koerad.
 4.  Kodulehel on märgitud, et miinimumgrupp on…. inimest. Kui meid on vähem, kas siis me ei saagi matkale tulla?Saab. I võimalus- plaanilise matkaga ühinemine. II võimalus- matka hinnaks on miinumsuurusega grupi maksumus.
 5. Soovime tulla kahekesi, kas see on ka võimalik? Kui selleks päevaks on välja kuulutatud plaaniline matk või on mõni grupp väljumas, siis saate grupiga ühineda. Küsige lisainfot tel 56 678 113. Kui soovitud päeval pole gruppi väljumas, kutsuge kaasa sõpru, sugulasi, töökaaslaseid.

Hinnad

 1. Kui suure grupi puhul saab allahindlust? Matkade korral üldiselt al 20-25in. Oleneb tellimuse iseloomust, mahust ja toimumiskohast.
 2. Mis vanuses lastele kehtib laste hind? Lapsed al 6-16 a

[/su_spoiler]

Varustus ja kogemused
 1. Kuidas riietuda ja mida võtta kaasa veematkale? Täpsema info saab SIIT
 2. Kas süsta mahub ka suuremat kasvu ja tüsedam inimene ära? Mahub. Süsta istumisruumi ava diameeter on 110cm, jalgadele on piisavalt ruumi ka
  pikkade jalgadega inimestele. Muud tehnilised andmed leiad SIIT
 3. Kas süstaga sõitmiseks on vaja eelnevaid kogemusi?Meil kasutatavad matkasüstad on vee peal isegi stabiilsemad kui kanuu ja seega sobivad ka algajatele. Enne matka teeb matkajuht ka põhjaliku instrueerimise. Esimest korda veematkale mineja võiks valida rahulikuma jõelõigu.
 4. Mis suvisele rabamatkale selga ja jalga panna? Riietus vastavlt ilmale. Kõige parem jalanõu on kindlasti kummik. Täpsema info leiate SIIT (lehe alumisest osast).
 5. Mis talvisele matkale selga panna? Oluline on, et riietus oleks tuule- ja niiskuskindel. Kindlasti riietuge kihiliselt. Põhjaliku ülevaate leiate SIIT

Ettenägematud asjaolud

 1. Kui plaanitud on tõukekelgumatk ja lumi sulab ära, mis siis saab?Üldiselt kasutame tõukekelgutamiseks radasid, kus on tugevad raja põhjad ja need sulavad võrreldes tänavate ja põldudega aeglasemalt. Kui tõesti isegi metsarajad on mustaks sulanud ja mingit võimalust kelgutamiseks pole, pakume välja asendustegevuse (seiklusmängu või räätsaretke).  Kui on lootust, et lumi tuleb tagasi, lükkame matka lihtsalt edasi.
 2. Kellele helistada, kui me ei leia matka alguspunkti üles ja tundub, et hilineme? Matka broneerimisel annab administraator Teile matka läbi viiva matkajuhi kontaktnumbri. Matkapäeval on kõige parem ühendust võtta konkreetse matkajuhiga.

[banner id="3116"]

Back To Top