Skip to content

Kahepäevane süstamatk, kanuumatk Põltsamaa jõel

Kutsume Teid metsikult Eestimaad avastama. Tulge süsta- või kanuumatkale Põltsamaa jõele! Teekond Piibe maanteelt kuni Rutikvereni on 40 km pikk. Kokku viibitakse veematkal 2 päeva ja 1 öö.

Põltsamaa jõe kanuu- ja süstamatka info

2 päevane süstamatk kanuumatk maksumusega 60 € in
Tellige matk +37256678113 või e-posti aadressil: info@matkajuht.ee

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender

Põltsamaa jõgi

Põltsamaa jõgi on pikkuselt Eesti kolmas jõgi. Jõgi algab Pandivere kõrgustikult Tamsalu aleviku lähedalt, voolab läbi 4 maakonna (Jõgeva-, Järva-, Viljandi-, ja Tartumaa), läbi Räägu kanali Endla ning Sinialliku järvede, Kesk-Eesti tasandiku ja Võrtsjärve nõo ning suubub peale 135 kilomeetri pikkust teekonda Pedja jõkke. Jõe langus on 72 m ja keskmine lang 0,54 m/km. Keskjooksu ülemises osas voolab Põltsamaa jõgi läbi hõreda inimasustusega alade. Kahepäevane matk saab alguse Vägeva lähedalt ning lõpeb Rutikveres. Elamuslik 40 kilomeetrine veematkamarsruut sobib kõigile kes peavad lugu vaikusest, metsikust loodusest ja loodusvaatlustest. See on iseseisev matk, te liigute omal käel, kujundate ise oma matkapäeva, liikumisgraafiku, teekonna pikkuse ja leiate õhtul telkimiseks sobiva koha. Vajalikud näpunäited ja lisamaterjalid saate lähtekohas matkajuhilt.

Grupi suurus

Matkagrupi suuruseks on min. 8 täiskasvanut. Väiksemaid gruppe on võimalik teenindada miinimumtasuga, milleks on 8 täiskasvanu matka kogumaksumus ( 408 €). Miinimumtasu rakendatakse logistikakulude tõttu. Turvalisuse pärast ei saada me veele üksikuid matkajaid, st. grupi suurus peab olema vähemalt 2 täiskasvanut.

Mida matka hind sisaldab?

  1. Varustus. Kanuu ja süstavarustus. 3 kohaline kanuu (2 täiskasvanut+1 laps) “Aqua Avant” või 2 kohaline plastikust matkasüst Prijon Cruiser, aerud, päästevestid, auskar, kaart ja legend, kuivatussvamm ja prügikotid. Aluse tüübi saate valida omal soovil. Palun olge paatide ja varustuse suhtes hoolikad.
  2. Juhendaja. Maksumusse on arvestatud oskustega ning kogenud matkajuhi juhendamine enne starti.
  3. Transport. Hinda on arvestatud juhi transport sihtkohast tagasi lähtekohta oma auto juurde (juhul kui saabute isikliku autoga)

Mida matka hind ei sisalda?

Toiduaineid, vahendeid toiduvalmistamiseks, magamiskotti  ja telki.
Toidu saate kaasa osta enne matka Jõgeva või Põltsamaa kauplustest. Varusid te teekonna kestel täiendada ei saa.

Marsruut

Matka lähe asub Vägeva lähedal. Siin kohtute kokkulepitud ajal matkajuhiga, võtate vastu varustuse, saate aerutamise algõppe ja hädvajaliku info teekonna kohta. Matkajuht aitab kaardile märkida kohad kus saate maabuda ning annab soovitusi telkimiskohtade asjus. Teie teekond lõpeb Rutikveres kokkulepitud kohas. Sihtkohas saab lisatasu eest telkida, tellida sauna või majutuda.Kogu matkainfo, kaasa arvatud teekonna täieliku kirjelduse saadame teile peale osavõtutasu ülekandmist.

Põltsamaa jõe kaart. Kliki suurendamiseks

Kalastamine

Kalastuspileti saate lunastada enne matka mobiilmaksega (sel juhul peab matkal kaasas olema isikut tõendav dokument). Lihtõngega kalastamine on tasuta.

Millist isiklikku varustust ja riietust vajate matkal?

Et matk kujuneks võimalikult mugavaks, pakkige paati paigutatavad asjad veekindlatesse kottidesse. Soovitused varustusele.

  1. Hügieenitarbed. Seep, hambapasta, plaastrid, niisked salvrätid, päikesekreem, valuvaigisti, rull leukoplasti, sääsetõrjevahend. Võtke palun kaasa ainult biolagunevad pesuvahendid. Sääse- ja kihulaserikkal ajal võib abi olla ka sääsevõrgust.
  2. Riietus. Riietuge rõivastesse mida teil pole kahju määrida ja lõhkuda. Parimad on kiirelt kuivavast materjalist valmistatud riided. Teadke, et puuvillased T- särgid, džemprid ja teksapüksid kuivavad aeglaselt. Pakkige kaasa vihmariietus (jakk ja püksid), veejalanõud, laagrijalanõud, paar sooje sokke, soe sviiter, lühikeste ja pikkade käistega särk, peakate mis kaitseks kõrvetava päikese või vihma eest, matkapüksid paadisõiduks, paar pikki aluspükse, lühikesed püksid, varualuspesu, anorak (või midagi sarnast) ja riietus milles magada.
  3. Matkavarustuse nimekiri. Magamiskott, magamismatt, veekindlad kotid, käterätik, telk, sööginõud ja toiduvalmistamise varustus.
  4. Lisavarustus. Kompass (GPS), päikeseprillid, tikud, nuga, maiustused, akupakk

Soovitused matkaja ettevalmistusele, tervisele ja eelnevale kogemusele

Täiskasvanutelt on nõutav ujumisoskus. Peaksite olema hea tervise juures, keskmiselt vastupidav. Teil ei pea olema eelnevaid veematkamisalaseid kogemusi ja teadmisi. Soovitav oleks siiski telkimise ja looduses liikumise-viibimise kogemus.
Kehtib omavastutus (matkast osavõtt omal vastutusel). Osavõtja kinnitab matka alguses oma valmisolekut ja võimekust kirjalikult.

Registreeruge telefonil +37256678113 või saatke oma soov e-posti aadressile: info@matkajuht.ee

Huvitavat teekonnal

Kohe teekonna alguses on jõgi sirge, madal ja allikselge veega. Matkates püüdke säilitada vaikust. Siis ehk õnnestub teil metsikuid loomi ja linde näha. Põltsamaa jõel võib kohata kobrast, minki, saarmast; näha jäälindu, parte, luiki, konnakotkaid. Parimad ajad loomavaatluseks on varahommikul ja õhtuti. Endla soostiku metsad on koduks põdrale, metskitsele, ilvesele, karule, hundile, rebasele, metsseale. Neid silmab küll harva, kuid kui liikuda müra tekitamata, siis võib teil õnne olla.

  1. matkapäev. See osa Põltsamaa jõest kus te matkate, on tervikuna puutumatu ja asustamata. Paiguti on jõgi ja kaldad looduskaitse all. Sellest teavitavad sildid jõe kallastel. Päeva lõpuks jõuate Nava ja Põltsamaa jõe ühinemiskohta. Võite Nava jõge pidi Endla järve ja Räägu kanali ühinemiskohani sõita ning sealsel telkimisplatsil ööbida.
  2. matkapäev. Järgmisel päeval jätkate matka kõrgsoo vahel mööda Räägu kanalit ja üle Sinijärve teekonda kuni ühinete taas Põltsamaa jõega. Sinijärve väljavooluskohas tuleb esimest korda paat veest välja tõsta ja tammist mööda kanda. Sinijärvelt algava lõik on rahulik ja silmusklev. See osa jõest võlub oma puutumatute metsade ja kaunite vaadete poolest. Teise päeva hiliseks pealelõunaks hakkab paistma Rutikvere sild ning siin saab mugavalt oma matka lõpetada.
Back To Top