Skip to content

Valgusparvematka info

  • Matka toimumisaeg: vaata matkakalendrist ja FB sündmustest
  • Kogunemiskoht: koordinaadid saadame registreerunutele
  • Matka pikkus: kuni 5 km
  • Kestvus: kuni 2,5 tundi
  • Matka hind: 50€ in
  • Kohtade arv: max 59 osavõtjat
  • Osavõtja vanus: alates 12. eluaastast

Mida kaasa võtta, mida selga panna? Ilmastikule vastav, kihiline riietus, müts, kindad, veekindel saabas või kummik. Istumise alla pehmendus või pleed. Väikesesse kotti soe jook termoses, midagi näksida oma soovi järgi. Võib kaasa võtta ka otsmikulambi.

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender
Valgusparv Veealuse Metsa Kohal Rummu
Valgupaat Veealuse Metsa Kohal Rummu
Valgusparv Veealuse Maja Kohal Rummus
Valgusparved Rummul
Valgusparve Matkajad Veealust Maastikku Uurimas
Valguspaadid Rummu Järvel

Valgusparvematk Rummus

Veealused metsad, puuladvas tukkuv haug, alt möödalibisev majakatus – hõljumine 8 m kõrgusel põhjast – seda võid näha Rummu valgusparvematkal. Rummu järv on moodustunud vana lubjakivikarjääri ja vangla kohale. Lubjakivi murti siin juba keskajal ja eelmise sajandi vahetusel viis siit koguni kitsarööpmeline raudtee Keila jaama. 1938. aastal avati Rummus vangilaager, kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus “Vasalemma marmori” kaevandamiseks. Nõukogude ajal rajati siia suurem laagri tüüpi vangla, mille osa hooneid paiknes karjääri põhjas, – allpool põhjavee taset. Karjääri hoiti kuivana põhjavee väljapumpamise abil. Vangla suleti alles 2013 aasta 1. jaanuaril. Juba enne vangla sulgemist lõpetati aga karjäärist vee väljapumpamine ning see täitus allikavetega (seepärast ei tõuse selle 44 ha kristallselge veega järve temperatuur ka kõige kuumemal suvepäeval üle 18-20 kraadi). Veetaseme tõusuga jäid vee alla nii hooned, okastraataed, ekskavaator ja mets.

Teeme sellest veealusest maailmast valgusparvede “ülelennu” peale päikeseloojangut. Liugleme tulede valgel üle pisi-Atlantise katuste, üle veealuste metsade ja honnete. Roheliste-valgete tulede valgel kiikame roostikku ja paeranniku alla. Tulge ootame Teid seiklema!

Back To Top