Skip to content

Sulavete Rafting Piusal

Parvematk – turvalisim moodus nautida suurvett

Registreeruge! Üksikud, liituge plaaniliste matkadega.

 • Grupid al. 6 in. küsige pakkumist info@matkajuht.ee või +37256678113
 • Raskusaste: kerge
 • Grupi suurus: 6 – 115 inimest
 • Hind: 30 € in giidita
 • Lisaks. Elamustoitlustus või matkaeine, saun.
 • Kuidas kohale tulla? Vana-Vastseliina kaart
  *Piusa jõgi on sõidetav paar-kolm kevadist suurvee nädalat (küsi meilt suurvee hetkeolukorda).

Raftingu info. Matkateekond

Algab Vana-Vastseliinast lõpeb Väiko-Härmal
Matka pikkuseks u 12 km (2,5 t)
Transport. Autod viiakse lõppu kas matka alguses
või tuuakse finišisse matka lõpus.
Matkaparved. Matkatakse lihtsatel, kergetel, turvalistel, uutel ja kaasaegsetel 6, 7 ja 9 kohalistel parvedel, keskele istuma võib kaasa võtta lapsed. Parve juhtimine ja aerutamine on väga lihtne. Võtteid õpetatakse matka alguses. 6 kohalised Gumotex Ontario parved ning 7 ja 9 kohalised Gumotex Pulsar parved on ülivastupidavast, tugevdatud kattega Hypalon materjalist. Parvel püsimiseks on aasad, kuhu saapaninad pista. Vettekukkumist ei ole karta ja kärestikest läbisõit on lõbus nagu vesivoodil hüppamine.
Matkajatele anname selga mugavad, Rootsis toodetud CE sertifikaadiga päästevestid . Matka kulgu jälgitakse matkajuhtide poolt kaldajulgestuses ning vajadusel abistatakse.
Lapsed. Alates 6. eluaastast. Laps saab matkale ning osalb matkal eeskostja vastutusel. Lastele lastevestid.

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender

Piusa kirjeldus

Piusa jõgi tekitab oma suure languse ja rohkete veskikärestikega mägijõele omase, allamägesõidu tunde. Suurem osa teekonnast on kiire, kitsas ja käänuline. Igav juba ei hakka, sest paadi juhtimises osaleb kogu meeskond. Rahulikumad lõigud annavad võimaluse nautida kallaste vaheldusrikkust, ürgset loodust.
Vaatamisväärtused. Veskikärestikud, liivamüürid, vana linnuse varemed, linnud – romantilised pardipaarid, kulliliste pardijaht; loomadest – mink, saarmas, kobras

Turvalisus?

Ümberminek, vette kukkumine. Kõige turvalisem veesõiduk on parv, järgmisena süst ja viimasel kohal kanuu. Vettekukkumine parvesõidul on mõistliku käitumise puhul ebatõenäoline. Selle eest kaitseb parve stabiilsus. Mõistlikkus eeldab parvematkajalt kainet pead ja riskantsest käitumisest hoidumist. Parve juhtimine kividesse-okstesse, iga hinna eest võidu sõitmine, naaberparve rammimine, parvelt välja kallutamine ei ole mõistlik ning võib viia külma supluseni +2 kraadises vees või alajahtumiseni.
Okste, sildade või madalate puude alt läbiminek. Sillaosad, madalad oksad võivad kriipida või maha pühkida prille, mütse ja teisi lahtiseid esemeid. Sildade, okste ja madalate puude alt läbiminekuks peab heitma pikali parve – nii madalale kui võimalik.
Parvetamine on meeskonnatöö. Parvetaja lähtub hoolivusest kaassõitjate vastu ja hoidub teisi kahjustavast tegevustest. Parvetaja peab andma maksimaalse panuse kogu meeskonna kasuks.

Riietuse ja varustuse nimekiri

 • Jalga. KUMMIKUD, villased sokid, soe termo- või muu aluspesu; veekindel kattepüks
 • Selga. Fliis või kampsun; tuule- ja vihmakindel jope;
 • Pähe. Tuulekindel paks müts;
 • Kätte. (neopreen)kindad;
 • Lisaks. Vihmakeep, vahetusriided, jalatsid, kaamera+veekindel kott; päikeseprillid; kaitsekreem; šokolaad, pähklid jmt.; huulekreem; vesi või mahl
 • Riietumisest. Esmatähtis mugavus, hingavus ja kaitse külma ja märja eest. Riietuge kihiliselt. Keha vastu alus(termo)pesu, peale fliis või kampsun, katteks tuule- ja vihmakindel jope.
Back To Top