Skip to content

Kopra rada Hatiku Taevaskoja

Hatiku Koprarada. Vaba Õhuteater

Kas armastad varahommikust ärkamist? Kui jah, siis Hatiku Koprarada õige koht, Sest kui veab võid trehvata toimetavaid kopraid, soostunud ojakallastel toituvat sookure paari või haigruid. No tegelikult on see rohkem mõnus vaatluskoht, sest (laud)rada on siin üsna vähe – kõigest mõnisada meetrit. Laudraja otsas, avaras orus, koprapesa läheduses paikneb pingiga vaatlusplatvorm. Vaatamata sellele või just seetõttu tasub reserveerida tuba Taevaskoja majutusasutustes ja kõmpida hommikuses udus mööda liivast metsateed raja alguseni ning veeta mõned hiirvaiksed tunnid selles looduse vabaõhuteatris. Isegi kui näitlejad jäävad seekord nähtamatuks, pakub loodus võimsate kulisside taustal tuhandeid valguse- ja udukombinatsioone. Ära unusta teatritualetti – sääsevõrku ja pikki riideid, selga panemast.

Mida siin veel teha võib? Kanuumatkad Ahja jõel, süstamatkad, parvematkad, valguspaadi matkadräätsamatkad Valgesool, elektriratta matkad, jalgsimatkad, tõukerattamatkad, tõukekelgumatkad

Asukoht. Asub Vastse-Kuuste vallas,Taevaskoja-Kiidjärve vahel. Jalgsi pääseb ligi erateed pidi mis keerab Taevaskoja-Kiidjärve tee 3,5 kilomeetrilt mobiilimasti juurest vasakule. Liigu teed pidi u. 200 m kuni esimese rajale osutava viidani (GPS:N 58 7.296, E 27 1.131). Teine võimalus rajale pääsemiseks on Taevaskoja Salamaa Puhkemaja eest mööduvat teed pidi. Seda teed saab kasutada nii jalgsi kui autoga ja viib ta jällegi sama, rajale osutava viidani. Viidast edasi astu julgelt raielankide vahelist teed mööda kuni jõuad jõeorgu. Seal ootab sind infotahvel ja laudraja ots.

Kui sulle meeldib matkaradadel matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkaradadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top