Skip to content

Kanuumatkad Lätis Ogre jõel

Kanuumatkale Lätti. Kutsume 3 päevasele kanuumatkale Ogre jõele. Teekond Jaunzemist kuni Mengeleni on 66 km pikk. Kokku viibime matkal 3 päeva 2 ööd.
Toimumisaeg:  tellimisel
Maksumus 100€ in. (matk, varustus, juhendamine ja tugi, autode ümbervedu).
Ei sisaldada transporti matkale, sööki, telke, magamiskotte, isiklikke toidunõusid ja muud isiklikku varustust. Sõltuvalt marsruudist lisandub varustuse transpordi tasu grupile.

Jõest ja vaatamisväärsustest: Ogre on pikkuselt Läti kolmas jõgi. See on hea forellijõgi, rikkalikult leidub ka muid kalaliike. Jõe ülemjooks on kaunis ja metsik. Stardikohas on jõe laius umbes 15 meetrit ja langus 1,5 meetrit kilomeetri kohta. Vaikselt liikudes võib silmata kopraid, luiki, parte ja teisi veeloomi- ning linde. Kohe alguses algavad vulinad – pikad ülevoolud. Kaldad on asustamata, on kopratamme ja vettekukkunud puid. Neis kohtades tuleb kanuud ümber takistuste vedada. Sel lõigul on liikumiskiirus kuni 4 km tunnis. Teisel matkapäeval jõuate Ogre keskjooksule. Peale Ergli elektrijaama päeva II poolel algavad jõe kõige pikemad kärestikud (kogupikkus 7 km ja langus 3m/km). See on kõige põnevam ja kiirem osa. Õhtu veedame laagriplatsil lõkke ääres. Kolmandal matkapäeval ülevoolud ja kergemad kärestikud jätkuvad, päeva II poolel vool rahuneb. Matka lõpp maantesilla läheduses.

Huviväärsused: Skanste mägi, Ergli kindluse varemed, 7 km pikkune Braži
kärestikulõik, Läti suurim valge-toonekure koloonia Ogremuiža tammikus, Akmeņupīte lisajõe kivikosk.
Ogre on suhteliselt ühtlase langusega ja kiire vooluga I raskuskategooria jõgi. Pikkus 188 km, kogulangusega 222 m ja langus kilomeetri kohta keskmiselt 1,18 m/km

Söök. Matkatoidu saab valmistada lõkke peal. Grupivarustusena tuleb kaasa võtta kööginõud ja toiduained. Lõunatoidu soovitame võtta kanuudesse kaasa. Magus, näksid ja joogid võtab igaüks vastavalt eelistustele ise kaasa.
Ööbimine. Ööbime oma telkides.
Isiklik varustus.Toidunõud, hügieenitarbed, otsmikulamp, kerged veetossud, õhtuseks laagrieluks ja ringikolamiseks tossud, selga kerged ja hingavad riided, arvestusega, et peale tuleb päästevest, vihma-ja tuulekindlad riided laagrieluks, müts ja nuppudega kindad, komplekt vahetusriideid, veekindlalt pakituna, magamiskott, matt, joogipudel, nuga ja nipenäpe parandusasjad (teip, traat jne.).
Grupi suurus: Miinimum 8 in
Registreerumine: info@matkajuht.ee või 56678113
Maksmine: väljastatud arve alusel

Back To Top