Skip to content

Kanuumatkad Lätis Salatsi jõel. Matkainfo

Lähme metsikult Läti loodust avastama! Kutsume 3 päevaks Salatsi (Salaca) jõele aerutama. Kokku viibime matkal 3 päeva 2 ööd. Teekonna pikkus 77 km.

  • Toimumisaeg: tellimisel
  • Maksumus: 100 € in
  • Sisaldab: matk, varustus, juhendamine ja tugi, autode ümbervedu.
    Ei sisaldada transporti matkale, sööki, telke, magamiskotte, isiklikke toidunõusid ja muud isiklikku varustust. Sõltuvalt marsruudist lisandub varustuse transpordi tasu grupile.

Salatsi jõe iseloomust. Salatsi on kuulus liivakivipaljandite ja jõeforelli rohkuse poolest. Siin käivad kudemas ka Balti mere lõhed. Jõgi algab Vidzemest Burtnieki järvest ja suubub Salacgriva linna all Riia lahte. Salacgrivas asuvad ka head silmupüügikohad. Salatsi on looduskaitse alune jõgi, siin asub Põhja-Vidzeme Biosfääri Kaitseala. See on looduse säilimiseks hea, kuid seab piirid telkimisele. Telkimine on lubatud ettevalmistatud kohtades ning selle eest kogutakse ka pisikest tasu. Jõe kogupikkus on 95 km ja langus lähtest suudmeni 42 m. Jõgi on rahulik – I raskuskategooria, laugete kivikärestike ja tammikohtadega.

Vaatamisväärsused. Tuntumad liivakivipaljandid ja koopad asuvad Mazsalaca ja Mernieki läheduses. Seega just matka alguses ja lõpus paiknevad silma nuumavad maiuspalad. Matka esimesel päeval Baltimaade suurim Daugeni koobast mille käikude kogupikkus on 346 m ja suurim saal 72 m2 ja 7 m kõrge. Otsmikulambid kaasa!
Veel allavoolu asuvaid põnevaid looduse vaatamisväärsusi:


Söök.
Matkatoidu valmistamine lõkke peal. Kööginõud ja toiduained tuleb grupivarustusena kaasa võtta. Lõunatoit tuleb võtta kanuudesse kaasa. Magus, näksid ja joogid võtab igaüks vastavalt eelistustele ise kaasa.
Ööbimine. Ööbime oma telkides.
Isiklik varustus (soovituslik).Toidunõud, hügieenitarbed, otsmikulamp, kerged veetossud, õhtuseks laagrieluks ja ringikolamiseks tossud, selga kerged ja hingavad riided, arvestusega, et peale tuleb päästevest, vihma-ja tuulekindlad riided laagrieluks, müts ja nuppudega kindad, komplekt vahetusriideid, veekindlalt pakituna, magamiskott, matt, joogipudel, nuga ja nipenäpe parandusasjad (teip, traat jne.).
Grupi suurus: miinimum 8 in
Registreerumine: info@matkajuht.ee või 56678113
Maksmine: väljastatud arve alusel

Back To Top