Skip to content

Roiupalu matkarada 2,5 km

Roiupalu õpperada (2,5 km). Hõrgud palad Lõuna loodusest.

Ükskõik, kas eesmärgiks on näidata välismaa külalisele hõrgumaid palasid Lõuna-Eesti loodusest või veeta aktiivne puhkepäev, Roiupallu on koondunud parim mis Lõunale iseloomulik. Üllatavalt väikesele maa-alale on mahtunud nii palju huvitavat: kõrged vaated Ahja jõele, liivakivipaljandid, mustikamännikud, miniraba, põliskuusikud ja rekordmännid, ohvrikivi ning haruldased liigid. See kõik on ühendatud hästi märgistatud vaheldusrikka ning looduses silmatorkava rajaga. Matka jooksul ei hakka hetkeksi igav. Kindlasti tabab teid üllatus kui näete männikorba-koorega kuuske (korgikuusk).

Mida siin veel teha võib? Kanuumatkad Ahja jõel, süstamatkad, parvematkad, valguspaadi matkad, räätsamatkad Valgesooljalgsimatkad, elektriratta matkad, valguskelgu matkadtõukerattamatkad, tõukekelgumatkad

Asukoht. Rada asub Vastse-Kuuste vallas, Kiidjärvel. Alusta ja lõpeta matk RMK Kiidjärve Looduskeskuse parklast (GPS:N 58 8.374, E 27 1.157; keskus avatud: E-P 10-18.00). Raja otsa saamiseks tuleb Looduskeskuse juures liikuda Ahja paremat kallast pidi 50-60 m allavoolu. Raja algust tähistab infotahvel kirjelduse ja kaardiga. Samas on pinkide ja grillrestiga lõkkeplats kus saab peale matka piknikku pidada. Jalgrada on hästi nähtav ning tähistatud puude peal oranžide laikudega. Pöördekohtades oranžid suunanooled, vaatamisväärsuste juures infotahvlid. Pikkus 2,5 km. Kui kaasas seljakott termosetäie kohvi ja värskete saiakestega, siis võib rajal kuluda isegi 2 tundi. Jõukohane kõigile. Rada kulgeb kohati kõrgetel kallastel, mis nõuab lapsevanematelt tähelepanu põnnide suhtes. Pole kohandatud puuetega inimestele. Rajale saab Tartu-Põlva liinibussiga (Kiidjärve peatus), Tartu-Orava rongiga (peatus: “Kiidjärve”, edasi 2 km Kärsa suunas kuni Kiidjärve Looduskeskuseni).

Lisaks:

 

Kui sulle meeldib matkaradadel matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkaradadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top