Skip to content

Taevaskoja – Kiidjärve matkarada (13 km)

Tutvustus. Taevaskoja-Kiidjärve-Taevaskoja matkarada lookleb ümber Saesaare paisjärve. Sind ootab ees vaheldusrikka maastikuga, imeilusate vaadetega looduslikult mitmekesine marsruut. Teekonnal matkad üle kümnekonnast liivakivipaljandist, näed allikaid, Eesti kõrgemaid männikuid, korgikuuske, veejõul töötavat elektrijaama ja palju muud huvitavat. Raja ääres on 5 puhkekohta kus hinge tõmmata ja piknikku pidada.
Kui oled Kiidjärvele jõudnud, külasta RMK looduskeskust, imetle üht Põhja-Euroopa suurimat vesiveskit ja vana Kassioru kõrtsu.
Kui 13 km-sest ringist jääb väheseks, pikenda teekondaTaevaskojaTaevaskoja-Otteni või Roiupalu matkarajaga. Nii saab tubli päevase matkamarsruudi.

Asukoht. See 13 km pikkune rada asub Põlvamaal Vastse-Kuuste vallas, teada-tuntud Taevaskodade läheduses. Ringi läbimiseks varu 3,5-5 tundi aega.
Algus ja lõpp. Matka start ja lõpp Saesaare külas, Saesaare on parklas (GPS:N 58 6.890, E 27 2.810)
Alusta Saesaare parklast. Liigu alla jõeorgu ja pööra vasakule ning astu vastuvoolu vasakut kallast pidi. Kiidjärvel mine üle Ahja jõe tõuse teed pidi mäkke ja pööra paremale rohusesse sälorgu. Pöördekohta tähistab viidata pruun post. Lõpeta taas Saesaare parklas.
Märgistus. Rada on märgistatud kollaste-oranžide-punaste täppide-triipude-joonte-nooltega. Kohati üsna kaootiliselt. Keeruline on leida raja algust ja tagasipöördepunkti Kiidjärvel (Kassiorus). Hädast aitab välja, see, et rajaniit kulgeb rööbiti Saesaare paisjärvega – seega pole eksimist karta.
Raskusaste. Keskmine.
Ühilduvus teiste radadega. Ühildub Roiupalu, Taevaskoja ja Taevaskoja-Otteni matkaradadega. Mida siin veel teha võib?
Mida siin veel teha võib? Suvel kanuumatkad Ahja jõel, süstamatkadparvematkad, valguspaadi matkadräätsamatkad Valgesooljalgsimatkad, elektriratta matkad, tõukerattamatkad, talvel tõukekelgumatkad ja valguskelgu matkad, räätsamatkad
Lisaks:

Kui sulle meeldib matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkaradadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top