Skip to content

Taevaskoja matkarada 3 km

Taevaskodade matkarada. Legendide jälgedes.

Kirjeldus. Alusta matka Taevaskoja küla lähedalt Saesaare parklast. Lasku rada pidi ürgorgu, möödu allavoolu paremalt kaldalt Saesaare hüdroelektrijaamast ja sisene sügavamale Ahja ürgoru loodusesse. Pilku püüavad Väikese ja Suure Taevaskoja paljandid, allikakoopad, kultuskivid, maalilised sillad ja vaated paljanditelt.
Püüa ära arvata, millistes kohtades filmiti „Viimset Reliikviat”, kuulata, kas Neitsikoopast kostab Taevaskoja neitsi kangastelgede laksumist ja joo sõõm kristalset külma vett Emalättest. Kui on piisavalt aega, pese 40 korda järjest Emalätte veega nägu: võid seitse aastat nooremaks saada. Loe üle trepiastmed, mis viivad Suure Taevaskoja paljandile, imetle avanevat vaadet ning pöördu tagasi jõe teist kallast pidi. Savimäelt kiika alla otse Ahja jõe põhja − selge ilmaga paistab Põhjasõja ajal jõkke heidetud rahakirstu nurk. Lasku Saesaare paisule, viska pilk väikese hüdroelektrijaama generaatoriruumi ja lüüsikosele ning võidki matka alguskohta tagasi pöörduda.

Mida siin veel teha võib?
Kanuumatkad Ahja jõel, süstamatkad, parvematkad, valguspaadi matkad, räätsamatkad Valgesooljalgsimatkad, tõukerattamatkad, elektriratta matkad, valguskelgu matkad, tõukekelgumatkad

Asukoht.
Matka start ja lõpp Saesaare külas, Saesaare on parklas (GPS:N 58 6.890, E 27 2.810). See lühike, 3 kilomeetrine tähistatud matkaring võtab aega umbes 1,5 tundi. Teerada hästi nähtav, pöörete peal suunaviidad, olemas pingid puhkamiseks, WC-d lähtekohas ja Suure-Taevaskoja all. Raskusaste: kerge, sobib nii lastega peredele kui ka seenioritele. Rada on ratastooliga liigeldav kuni Väikese Taevaskojani (edasi-tagasi u. 2 km). Lapsed vajavad rajal vanemate tähelepanu ja hoolt, sest kõrgemad kohad rajal ulatuvad kuni 20 meetrini.

Lisaks:

 

Kui sulle meeldib matkaradadel matkata, siis tule kampa
Kiireimad uudised matkaradadest saabuvad siitkaudu

[banner id=”3116″]

Back To Top