Skip to content

Kanuumatkad ja süstamatkad Võhandu jõel

Võhandu on pikim ja põnevaim kanuumatka jõgi Eestis. Looduslikult jaguneb kaheks osaks – ülevalpool Võrut Pühajõeks ja allpool Võhanduks. Eri raskusastmega jõelõigud sobivad kanuumatkaks nii loodusesõbrale kui põnevuse otsijale. Rohkelt liivakivipaljandeid, veskikohti, väikseid kärestikke. Kanuumatk Võhandul sobib tiimiüritusteks, sõprade või perede seikluseks ja meeleoluka sünnipäeva pidamiseks. Kanuutada saab ka väikelapsega, vaata siit.
Registreeruge: +372 56 678 113; info@matkajuht.ee  Üksikult saab liituda plaaniliste matkadega. Gruppidele küsige pakkumist. Puhka Eestis!

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender

Päevane kanuumatk või süstamatk Võhandul

Pikkus: 3-6 tundi
Hind: kanuumatk 25 € täisk., süstamatk 25 € täisk., 20 € in laps (6-16a)

Päevane kanuumatk või süstamatk Pühajõel

Pikkus: 3-4 tundi
Hind: kanuumatk 25 € täisk., süstamatk 25 € täisk., 20€ in laps (6-16a). Loe edasi kanuumatkast Pühajõel

2 päevane kanuumatk ja süstamatk Võhandul

Suurepärane võimalus veeta seiklusrikas nädalavahetus. Marsruut Võhandu haaravamatel lõikudel. 2 matkapäeva, 1öö
Kanuumatk hind: 50€ täisk., 40€ laps (6-16a)
Süstamatk hind: 50€ täisk., 40€ laps (6-16a)

3 päevane kanuumatk, süstamatk Võhandul

3 meeldejäävat matkapäeva Eesti pikimal ja põnevamal jõel. Vaheldusrikas marsruut, kaunid maastikud, võimalus vaadelda metsloomi. Tõeline kogemus looduses seiklemisest. Lugege 3 päevasest kanuumatkast Võhandul
Kanuumatk hind: 70 € täisk., 50 € laps (6-16a)
Süstamatk hind: 70 € täisk., 50 € laps (6-16a)

Parvematk (rafting) Võhandu jõel

Parvematk on põnev ning kanuumatkast turvalisem veematk perele, õpilastele, meeskondadele. Ühtlasi meeskonnatöö harjutus. Võhandu rafting on võimalik aastaringselt. Lugege Võhandu raftingust
Parvematka hind: 25€ täisk., 20€ laps (6-16a)

Registreeruge: +372 56 678 113; info@matkajuht.ee  Üksikult saab liituda plaaniliste matkadega. Gruppidele küsige pakkumist. Puhka Eestis!

Kanuumatka varustus. Mida kaasa võtta, mida selga panna?

  • Jalanõud. Sobivad vanemad, kinnised või poolkinnised kerged jalanõud. Lahtise kanna- ja varbaosaga jalanõud on vähesobivad, kuna paadist vetteastumisel võib vigastada katmata jalaosa. Jalatsid saavad matka jooksul märjaks ja poriseks. Suurema turvariski tõttu ei soovitata kasutada kummikuid. Kanuu ümberminekul täituvad need veega ja takistavad ujumist. Jalanõude sisse on soovitav panna paksem sokk, mis hoiaks ka märjana sooja.
  • Peakate. Kandmiseks sobib pearätt või lõuapaelaga matkamüts. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.
  • Kindad Soovi korral võiks kasutada õhukesi kindaid. Varakevadistel ja talvistel matkadel on soovitavad neopreenkindad.
  • Pealisriietus. Fliis + vihmakindel jope või vihmakeep.
  • Varuriided märjakssaamise puhuks.
  • Veekindlad kotid. Dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile ja varuriietele.
  • Joogivesi ja näksid. Kaasavõtmiseks võib soovitada tavalist pudelivett ning šokolaadi, müslibatoone ja pähkleid. Külma ilma puhul oleks kasu termosetäiest kuumast teest.

Võhandu jõe veematka kaart. Kliki

Võhandu jõgi. Kaart ja kirjeldus

Võhandu on Eesti pikim jõgi. Võhandu algab Otepää kõrgustiku idaosast, voolab läbi Võru orundi järvede, Kagu-Eesti lavamaa ja Peipsi nõo ning suubub peale 162 kilomeetri pikkust teekonda Põlvamaal Võõpsu külje all Lämmijärve. Keskjooksul jõgi kitseneb, voolates kõrgete liivakivikaljude ja koobastega ääristatud kärestikulises jõesängis.

Võhandu jõe kirjeldus teekonnalõikude kaupa


Pindi - Paidra

Pindi - Paidra

Kui plaanis on pikem süsta või kanuumatk Võhandul, siis võib sellega algust teha Räpina-Võru mnt. Pindi silla lähedalt. Veele saab riigimaalt.
Vool on siin mõõdukas, kaldad madalad, kohati soised. Rahulik lõik matka alustamiseks ja oskuste meeldetuletamiseks.
Lõpp: Paidra-Tsolgo mnt. silla läheduses. Sõiduaeg Paidrani u. kaks tundi.

Paidra - Leevi

Paidra - Leevi

Lõigu algus: Kanuumatk Võhandul  jätkub Räpina-Võru mnt.-lt hargneva Paidra-Tsolgo mnt. silla alt läbi.
200 m peale silda paikneb Paidra vesiveski tamm. Siin peab randuma (randuda saab ainult vasakusse kaldasse (kallas selleks vähesobiv) ning kanuu tammist mööda kandma.
Peale Paidrat kulub veel 20-30 min. sõiduks ning peagi paistab paremal kaldal telkimiskoht. Jõgi sellel etapil on mõõdukalt kiire, silmusklev, vaiksed lõigud vahelduvad ülevooludega, kärestikke pole. Harvad vettekukkunud puud. Leevi elektrijaama juures vasakul kaldal. Tammist ülevedu paremasse kaldasse ja veeskamine elektrijaama väljavoolu kanalis. Sõiduaeg lõigu läbimiseks 2-2,5 t. Teekonna pikkus 10 km.

Leevi - Süvahavva

Leevi - Süvahavva

Lõigu algus: GPS koordinaadid 57.94741, 27.20798

Leevi elektrijaama väljavoolukanalist, paremalt kaldalt. Algab Võhandu jõe kõige atraktiivsem lõik. Vool on keskmisest kiirem, palju kive. Ülevoolu pikkuseks u. 300 m. Ülevoolu lõpus, paremale kaldal hea peatumiskoht .
Peale peatumiskohta (Kintsi müüri all) järsk S kujuline kiirevooluline lõik.
Lauri veskini (30 min.sõitu) vahelduvad ülevoolud vaiksete lõikudega. Lauri kärestik on astmeline ja kivine. Jälgi hoolikalt peavoolu!
Järgmine veskikoht- Kassi, on hästi läbitav.
Eettevaatlik peab olema järgmise - Viira veskikoha läbimisel. Läbisõidusuund on märgistatud sillapalgi külge kinnitatud valge noolega.
Enne Viia veskit asuvad ürgoru kauneimad müürid: Sõjatare müür, Kalmate müür, Väikeniidu kalju. Läheduses asuvad Põrguhaud (suur langatuslehter), Väike-Sõjatare, Uku ja Kalmete allikakoopad.

Lõpp: enne Viia veskitammi vasakul kaldal. Koha nimi Süvahavva. Ilma luureta pole soovitav Viia kärestikku läbida. Lõigu läbimiseks kuluv aeg 2-2,5 t. Teekonna pikkus 8 km. ERAMAA!

Süvahavva - Reo

Süvahavva - Reo

Lõigu algus: Peale Viia veskitammi, paremalt kaldalt. Vool Võhandus muutub järk - järgult rahulikumaks, kallastel asenduvad liivakivipaljandid lammiheinamaade ja metsadega. Ülevoole ei ole. Ainuke kärestik on enne Põlva-Värska mnt. silda, Reo veski varemete juures. Sõiduaeg 40 min.-1 t. Teekonna pikkus 5 km.

Lõpp: Enne Põlva-Värsaka mnt.silda, paremal kaldal. Kui lõpetamine on kokku lepitud Reo silla juures, siis jälgi, et mööda ei sõida! ERAMAA!


Reo sillast edasi sõitmise marsruute küsi meilt tel 56 67 8113 ja info@matkajuht.ee

Back To Top