Skip to content

Parv/raft Gumotex Ontario

Parv raft Gumotex Ontario on 6 kohaline “kummist” matkaparv. Tegelikult on ta valmistatud NitrilonExtra nimelisest, kihilisest kummjast polüesterkangast. Parve põhi, vöör ja ahter on kaetud kaitsva tugevduskihiga kivide vastu.

Sõitmine

Sõites istuvad aerutajad külgmistel balloonidel ja tüürimees ahtris. Juhtimine toimub aerutajate ja tüürimehe koostöös. Keha toetamiseks on põrandal jala-aasad, kuhu saab varbad sisse pista.

Tugevused

  1. Kerge. 33 kilose kaalu juures kannab 600 kg raskust.
  2. Jalad on kuivas. Põhjas puuduvad kärestikuparvedele iseloomulikud vee väljavoolu avad
  3. Kiire. Kere on sale ja kerge.
  4. Püstiv. Mõningane ebastabiilsus ilmneb, kui sõitjad istekohti sisse võtavad. Hiljem on stabiilsus väga hea. Püstine vöör ja ahter on sobivad kärestikest ja madalamatest astangutest allasõitmiseks.
  5. Madala süvisega ja kitsam. Saab sõita väiksematel jõgedel.
  6. Ujuvus ja ohutus. Parve kere on jaotatud 3 sektsiooniks, millele lisanduvad 3 õhkistet. Augu tekkimisel ei vaju parv põhja vaid jääb ülejäänud sektsioonide toel ujuma. Kere aasadesse on kinnitatud ohutusnöör, et parvelt väljakukkunud sõitja saaks parve tagasi.
  7. Mugav transportida ja sõita. Parvel on kandeaasad, ahtri ja vöörinöörid kaldale kinnitamiseks. Parve saab pikeaks transpordiks tühjaks lasta ja kotti pakkida.

Ontario eelised ilmnevad just eriti külmal ajal, kitsamatel, madalamatel jõgedel matkates. Samuti on tal kiiruseelis spordiüritustel, nagu maratonid. Väga hea on Ontario perematkamiseks. Parvele mahuvad täiskasvanud, lapsed ja varustus. Ka koera saab kaasa võtta. Erinevalt kanuust, saab terve pere ühes paadis viibida, ning pole vaja karta ümberminekut. Samuti on mugavam pääseda ligi asjadele ja võib kasvõi keset jõge pikniku korraldada.

Nõrkused.

  1. Ei sobi kõrgeima raskuskategooriaga mägijõgedel sõitmiseks. Eestis neid pole
  2. Tugeva vihmasaju puhul peab vee parvest svammiga eemaldama (väljavooluavad puuduvad)
  3. Sõitjate arv 6 matkajat. Suurematesse kärestikuparvedesse mahub kuni 10 sõitjat

Mõõdud. Kaal

Pikkus 420 cm
Laius 145 cm
Kaal 33 kg

Kandevõime 600 kg

Vaadake ka Gumotex Pulsar kärestikuparvesid

Back To Top