Skip to content

Sulavete parvematk, rafting – turvalisim moodus nautida suurvett

  • Toimub: kummiparvedel/raftidel, hooajaliselt
  • Raskusaste: kerge
  • Grupi suurus: 6-115 in
  • Hind: 30 € täisk., 25 € laps (6-16a)
  • Hind sisaldab: matkakorraldus, autode ümbervedu, ohutus instruktaaž, paadid, aerud, vestid
  • Lisateenused: elamustoitlustamine, majutus, saun
  • Selga ja jalga: aastaajale vastav riietus
  • Tellige matk 56678113, info@matkajuht.ee

Mis on parve ja rafti vahe? Polegi. Parv on rafti eestikeelne nimetus. Eestlane laskub suurvett pidi parvel, inglane raftil. Eestlane parvetab, inglane goes to rafting.

Plaaniliste matkade kalender. Kliki

Plaaniliste matkade kalender

Raftingu info. Matkateekond

Rafting algab Paidrast või Leevilt ning lõpeb Süvahavval või Reol. Sõltuvalt valitud marsruudist on raftingu pikkuseks 23 (4 t) või 13 km (2 t). Ees ootab kümmekond kärestikku-veskikohta. Teekond on puhastatud, kuid võib leiduda üksikuid hiljuti vette kukkunud puid.
Transport. Autod viiakse lõppu kas matka alguses või tuuakse finišisse matka lõpus.
Matkaparved. Matkatakse lihtsatel, kergetel, turvalistel, uutel ja kaasaegsetel 6-, 7- ja 9- kohalistel parvedel. Parve juhtimine ja aerutamine on väga lihtne. Võtteid õpetatakse matka alguses. 6 kohalised Gumotex Ontario parved ning 7- ja 9 kohalised Gumotex Pulsar parved on ülivastupidavast, tugevdatud kattega Hypalon materjalist. Lugege parvedest täpsemalt.
Matkajatele anname selga mugavad, Rootsis toodetud CE sertifikaadiga päästevestid. Matka kulgu jälgitakse matkajuhtide poolt kaldajulgestuses ning vajadusel abistatakse.
Lapsed. Alates 6. eluaastast. Laps saab matkale ning osaleb matkal eeskostja vastutusel. Lastele lastevestid.

Turvalisus?

Ümberminek, vette kukkumine. Kõige turvalisem veesõiduk on parv (raft), järgmisena süst ja viimasel kohal kanuu. Vettekukkumine parvesõidul on mõistliku käitumise puhul ebatõenäoline. Selle eest kaitseb parve stabiilsus. Mõistlikkus eeldab parvematkajalt kainet pead ja riskantsest käitumisest hoidumist. Parve juhtimine kividesse-okstesse, iga hinna eest võidu sõitmine, naaberparve rammimine, parvelt välja kallutamine ei ole mõistlik ning võib viia külma supluseni +2 kraadises vees või alajahtumiseni.
Okste, sildade või madalate puude alt läbiminek. Sillaosad, madalad oksad võivad kriipida või maha pühkida prille, mütse ja teisi lahtiseid esemeid. Sildade, okste ja madalate puude alt läbiminekuks peab heitma pikali parve – nii madalale kui võimalik.
Parvetamine on meeskonnatöö. Parvetaja lähtub hoolivusest kaassõitjate vastu ja hoidub teisi kahjustavast tegevustest. Parvetaja peab andma maksimaalse panuse kogu meeskonna kasuks.

Riietuse ja varustuse nimekiri

Jalga. Vettpidavad saapad, villased sokid, soe termo- või muu aluspesu; veekindel kattepüks
Selga. Fliis või kampsun; tuule- ja vihmakindel jope;
Pähe. Tuulekindel paks müts;
Kätte. (neopreen)kindad;
Lisaks. Vihmakeep, vahetusriided, jalatsid, kaamera+veekindel kott; päikeseprillid; kaitsekreem; šokolaad, pähklid jmt.; huulekreem; vesi või mahl
Riietumisest. Esmatähtis mugavus, hingavus ja kaitse külma ja märja eest. Riietuge kihiliselt. Keha vastu alus(termo)pesu, peale fliis või kampsun, katteks tuule- ja vihmakindel jope. Ei pea olema eririietus. Komplekteerige olemasoleva baasil

Võhandu kirjeldus

Kuigi matkame suurvee ajal, on marsruudi põhiosa rahulik ja kärestikud leebed. Vool ei ole nii kiire ja veemüha ülemäära tugev, et ei saaks kaaslastega rääkida. Saab nautida loodust, linde ja vaateid, vool teeb tööd. Parv on turvaline ja kindel! Parvel püsimiseks on rafti põhjas aasad, kuhu saapaninad pista. Parvele mahub 6 või 7 inimest, suuremasse 9, keskele istuma võib kaasa võtta lapsed. Vettekukkumist ei ole karta ja kärestikest läbisõit on lõbus nagu vesivoodil hüppamine.
Vaatamisväärtused. Veskikärestikud, liivamüürid, Võhandu jõe vaated – peidetud koopad; linnud – pardid romantilised paarid, kulliliste pardijaht; loomadest – mink, saarmas, kobras

Võhandu jõe kaart. Kliki

Back To Top