Skip to content

Gumotex Pulsar parved

Kasutame  7 ja 9 kohalisi Tšehhi tootja Gumotex parvesid. Parved on mõeldud parvematkade (raftingu) läbiviimiseks, ka treeninguks ja võistlusteks. Mitmed korrad on Pulsar olnud maailmameistrivõistluste ning Euroopa meistrivõistluste ametlik alus. Viimati 2010 aastal Raftingu Euroopa Meistrivõistlustel Itaalias.

Parve ehitus, aerutamine, juhtimine, turvalisus. Pulsari kere on sale, jäik, vähese veetakistusega ning balloonid on liidetud viisil, mis tagab eriti hea püsivuse kärestikes. Sõites istuvad aerutajad külgmistel balloonidel ja tüürimees ahtris. Juhtimine toimub aerutajate ja tüürimehe koostöös.
Parve keskel on istmed kaassõitja (näiteks lapse) jaoks. Aerutaja istease balloonil on kaetud kareda materjaliga, mis ei lase kehal libiseda. Parvel püsimiseks on põrandal jala-aasad, kuhu saab saapaninad sisse pista ja keha toetada. Pritsmevesi voolab välja põrandaavade kaudu. Seega ei võta alus vett sisse ja jääb alati kergeks ja juhitavaks.
Parv on valmistatud tugevdatud kattega Hypalon materjalist. See on tugevam kui levinud Nitrilon ja PVC. Balloonid, põhi, ja keskmised istmed jagunevad seitsmeks eraldatud õhusektsiooniks. Ka läbitorke puhul jääb parv teiste sektsioonide jõul ujuma. Pulsarite usaldusväärsust kinnitab nende kasutamine päästeteenistustes.
Kõige turvalisem veesõiduk on parv, järgmisena süst ja viimasel kohal on kanuu.
Parvematk on turvalisim viis nii suurvee nautimiseks kui ka loodusvaatlusteks!

Back To Top