Skip to content

Suvine raftimatk (kummiparvematk)

Raftimatk – turvaline, pehme viis nautida suvist veematka!

Suvised raftimatkad on rahulikud ja kärestikud leebemad kui kevadise suurvee ajal. Vool ei ole nii kiire. Saab nautida loodust, linde ja vaateid, vool kannab. Raft on turvaline. Keha toetamiseks parve põhjas  jalaasad. Parved on 6, 7 ja 9 kohalised, keskele istuma võib kaasa võtta lapsed. Vettekukkumist ei ole karta ja kärestikest läbisõit on lõbus nagu vesivoodil hüppamine. Matkad toimuvad Eestis Ahja ja Võhandu jõel (kokkuleppel ja võimaluse korral ka teistel jõgedel), Lätis Salatsi jõel. Valgusparvematkad toimuvad Rummus ja Aidus. Tulge!
Vaatamisväärtused. Veskikärestikud, liivamüürid, peidetud koopa, linnud, pardimammad tibuderiviga, jäälind, kulliliste pardijaht, loomadest mink, saarmas, kobras.

Matkainfo

 • Grupid al. 6 in. küsige pakkumist info@matkajuht.ee või +372 56678113
 • Raskusaste: kerge
 • Grupi suurus: 6 – 115 inimest
 • Toimumine: 01.05-15.10 (küsige veeseisu kohta)
 • Hind: 25 € täisk. (giidita,) 20 € lastele
 • Lisaks: majutuse, telkimise, sauna, Elamustoitlustuse või matkaeine võimalus
 • Kuidas kohale tulla? PaidraLeevi kaart

Küsige lisainfot või registreeruge: tel +372 56678113 ja info@matkajuht.ee

Plaaniliste matkade kalender. Kliki!

Plaaniliste matkade kalender

Matk ja teekond

Matkateekond algab Võhandu jõel Paidrast või Reo silla juurest ning lõpeb Süvahavval , Reol või Leevaku silla juures.
Sõltuvalt valitud marsruudist on matka pikkuseks 14- 24km (3h-6h), Reo silla juurest alustades on teekond väga rahulik, ilma kärestiketa. Paidrast alustades ootab ees 5 kärestikku-veskikohta. Teekond on puhastatud, kuid võib leiduda üksikuid hiljuti vette kukkunud puid. Küsi soovitusi marsruudi osas ja
leiame koos parimad lahendused! Vaata: Võhandu jõe kaarti.
Ahja jõel algab matk Kiidjärve veskitammi juurest ja lõpeb enne Taevaskoja elektrijaama tammi. Matka pikkus on 6 km ja kestvus keskmiselt 2h Teekond on rahulik, kärestiketa. Vaata Ahja jõe kaarti.

Transport.
Autod viiakse lõppu kas matka alguses või tuuakse finišisse matka lõpus.
Matkaparved, varustus
Matkatakse lihtsatel, kergetel, turvalistel, uutel ja kaasaegsetel 6-, 7- ja 9- kohalistel parvedel. Parve juhtimine ja aerutamine on väga lihtne. Võtteid õpetatakse matka alguses 6- kohalised Gumotex Ontario parved ning 7- ja 9-kohalised Gumotex Pulsar parved on ülivastupidavast, tugevdatud kattega Hypalon materjalist. Parve põhjas on aasad, kuhu saapaninad pista. Lugege parvedest täpsemalt.
Matkajatele anname selga mugavad, Rootsis toodetud CE sertifikaadiga päästevestid.
Lapsed. Alates 6. eluaastast. Laps saab matkale ning osalb matkal eeskostja vastutusel. Lastele anname lastevestid.

Turvalisus?

Ümberminek, vette kukkumine. Kõige turvalisem veesõiduk ongi parv, järgmisena süst ja viimasel kohal kanuu. Sõiduvõtteid õpetatakse matka alguses. Matka kulgu jälgitakse matkajuhtide poolt kaldajulgestuses ning vajadusel abistatakse.Vettekukkumine parvesõidul on mõistliku käitumise puhul väga ebatõenäoline. Selle eest kaitseb parve stabiilsus. Lisaks on parve põhjas aasad, kuhu saapaninad pista.
Mõistlikkus eeldab parvematkajalt kainet pead ja riskantsest käitumisest hoidumist. Parve juhtimine kividesse-okstesse, iga hinna eest võidu sõitmine, naaberparve rammimine, parvelt välja kallutamine ei ole mõistlik ning võib viia soovimatu supluseni.
Parvetamine on meeskonnatöö.

Riietuse ja varustuse nimekiri:

 • Jalanõud. Suvel sobivad vanemad, kinnised või poolkinnised kerged jalanõud. Lahtise kanna- ja varbaosaga jalanõud on ebasobivad, kuna paadist vetteastumisel võib vigastada katmata jalaosa. Jalatsid saavad matka jooksul märjaks ja poriseks. Jahedama ilmaga on hea jalats kummik.
 • Peakate. parvetamiseks sobib pearätt või lõuapaelaga matkamüts. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.
 • Kindad. Jahedama ilmag või õhtusel matkal võib kasutada õhukesi kindaid. Varakevadistel, sügisestel ja talvistel matkadel on soovitavad neopreenkindad.
 • Pealisriietus.  jahedama ilmaga Fliis + vihmakindel jope. Igaks juhuks võib kaasas olla ka vihmakeep.
 • Varuriided märjakssaamise puhuks.
 • Veekindlad kotid dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile ja varuriietele. Suuri veekindlaid kotte saab rentida ka meie käest. Soovist andke enne kindlasti teada.
Back To Top